Uklon, Uber і Bolt та інші сервіси пропонують реформувати ринок таксі. Як саме?

Фото: Unsplash Об этом сообщает 35kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.11 липня Офіс ефективного регулювання, Uklon, Uber, Bolt та інші учасники ринку перевезень презентували концепцію реформування ринку таксі «Поїдемо по-новому». Зокрема, розроблено законопроєкт, основою якого стала Зелена книга «Ринок послуг таксі».

Автори проєкту вважають, що через застарілі норми близько 200 тисяч водіїв в Україні працюють нелегально, а всі служби таксі працюють як інформаційні сервіси.

Як пояснює AIN.UA, законопроєкт пропонує запровадити нові категорії перевізників. Автомобільний індивідуальний перевізник працюватиме з усіма сервісами, такими як Uklon, Uber і Bolt. Автомобільний самозайнятий перевізник буде повністю самостійним.

В обох випадках це фізична особа, яка возить пасажирів на замовлення на комерційній основі. Вона має отримати спеціальну ліцензію – токен. Фактично це податок на діяльність.

Токен діятиме один місяць або один рік. Вартість річної ліцензії дорівнюватиме мінімальній заплатні, для власників електрокарів – удвічі менше. На перші два роки пропонують продавати ліцензії по 2500 гривень.

За словами представника Uklon Сергія Смуся, запровадження токенів поповнить державний бюджет на суму до пів мільярда гривень у перший рік.

Видання вказує, що за нинішніми нормами, перевезення може здійснюватися лише за письмово згодою між водієм і пасажиром. Проєкт передбачає можливіть легального замовлення поїздки онлайн або телефоном.

Також законопроєкт запроваджує поняття карпулінгу – спільні поїздки на легковому автомобілі, коли водій не має наміру отримати вигоду, а пасажири (не більше чотирьох осіб) покривають частину витрат.

Проєкт закону запропонують на розгляд Верховної Ради.

Читайте також: Дослідження виявило, що Uber є одним із головних чинників заторів у Торонто

Нагадаємо, Uklon, Uber, Bolt відмовилися від співпраці з водіями автомобілів на єврономерах.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/07/11/uklon-uber-i-bolt-ta-inshi-servisy-proponuyut-reformuvaty-rynok-taksi-yak-same/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя